email: praha@hero-translating.com | tel CZ: 00420 / 222 543 904 | tel DE: 0049 / 162 5625 235 | tel US: 001 / 702 727 8068
key
bg_li_l bg_li_l
 
 

 

Překlad Ázerbajdžánština <=> Čeština

  Naše překladatelská agentura nabízí profesionální překladatelské služby pro jazykové páry z češtiny do ázerbajdžánštiny a z ázerbajdžánštiny do češtiny za velice výhodné ceny. Kromě toho umíme přeložit češtinu nebo ázerbajdžánštinu do více než 70 dalších cizích jazyků. Díky rozsáhlé síti externích překladatelů je Hero Translating jednou z mála překladatelských agentur na překladatelském trhu, které dokáží profesionálně přeložit ázerbajdžánštinu do téměř jakéhokoli jazyka!

  Ázerbajdžánština - historie

  Překlad Ázerbajdžánština => Čeština Ázerbájdžánština, nazývaná také azerština, je oficiálním jazykem Ázerbájdžánu. Mimo Ázerbájdžán se jím mluví také v Íránu a v některých dalších státech jihozápadní Asie, kde žijí ázerbájdžánské menšiny. Ázerbájdžánština patří mezi turkické jazyky. Jazykově připomíná turečtinu a je ovlivněna perštinou a arabštinou. Od 16. do počátku 20. století sloužila jako lingua franca ve většině zakavkazských zemí, v jižním Dagestánu, v Turecké Arménii, Kurdistánu a íránském Ázerbájdžánu. Když Rusové v 19. století dobyli jižní Kavkaz, rodilí uživatelé tohoto jazyka byli rozděleni mezi Sovětský svaz a Írán. Sovětský svaz podporoval rozvoj tohoto jazyka, ale přešlo se zde z perského písma na latinku a později cyrilici. V Íránu se naopak využívá perské abecedy dodnes. Tímto jazykem mluví zhruba 30 milionů lidí na světě. Je rozdělen na severní a jižní variantu a velký počet dialektů. Bez ohledu na jejich počet jsou ázerbájdžánské dialekty v zásadě hodně podobné a jejich uživatelé si navzájem rozumí. Ačkoliv se v Ázerbájdžánu ázerbájdžánština běžně užívala, oficiálním jazykem se v této zemi stala až v roce 1978. Po dosažení nezávislosti se obyvatelé Ázerbajdžánské republiky vrátili od cyrilice k latince, zatímco jihoázerbájdžánští Turci stále používají arabskou abecedu.

  ODKUD JSOU NAŠI EXTERNÍ PŘEKLADATELÉ:
  Al Diwaniyah (IQ), Al Hillah (IQ), Baghdad (IQ), Baku (AZ), Basra (IQ), Mosul (IQ), Nasiriyah (IQ), Sumgait (AZ), Teymur (AZ),

  Překlad Ázerbajdžánština => Čeština

  550 CZK / ns

  Překlad Čeština => Ázerbajdžánština

  600 CZK / ns

  Tlumočení Čeština <=> Ázerbajdžánština

  1,100 CZK / hod

  Překlad Čeština => Ázerbajdžánština
  Tlumočení Čeština <=> Ázerbajdžánština
  Náš ázerbajdžánský překladatelský team se skládá z profesionálních překladatelů a rodilých mluvčích ázerbajdžánštiny . Spolupracujeme se špičkovými ázerbajdžánskými webovými copywritery a editory, kteří zvládnou lokalizaci jakéhokoli softwarového produktu či webových stránek. Také nabízíme soudní překlad ázerbajdžánštiny , konsekutivní, doprovodné a konferenční tlumočení v ázerbajdžánštině, nahrávku ázerbajdžánským mluvčím, ázerbajdžásnký copywriting a korektury ázerbajdžánských textů. Ať už poptáváte jakýkoli ázerbajdžánský překlad, Hero Translating Vám ho dodá k Vaší plné spokojenosti.

 

 
languages