email: office@hero-translating.com | tel CZ: 00420 / 222 543 904 | tel DE: 0049 / 162 5625 235 | tel US: 001 / 702 727 8068
key
bg_li_l bg_li_l
 
 

 

Překlad Bulharština <=> Čeština

  Naše překladatelská agentura nabízí profesionální překladatelské služby pro jazykové páry z češtiny do bulharštiny a z bulharštiny do češtiny za velice výhodné ceny. Kromě toho umíme přeložit češtinu nebo bulharštinu do více než 70 dalších cizích jazyků. Díky rozsáhlé síti externích překladatelů je Hero Translating jednou z mála překladatelských agentur na překladatelském trhu, které dokáží profesionálně přeložit bulharštinu do téměř jakéhokoli jazyka!

  Bulharština - historie

  Překlad Bulharština => Čeština Bulharština je indoevropský jazyk patřící do skupiny jihoslovanských jazyků. Odhaduje se, že je rodnou řečí asi 9–12 milionů lidí, kteří z většiny žijí v Bulharsku, kde je bulharština státním jazykem. Dále se bulharsky mluví v některých oblastech sousedních zemí. Bulharština je rovněž jedním z oficiálních jazyků Evropské unie. Píše se cyrilicí, která byla prohlášena třetí oficiální abecedou EU. V roce 886 našeho letopočtu byla v Bulharské říši zavedena hlaholice sv. Cyrila a Metoděje, která byla postupně během 10. století nahrazena cyrilicí, s některými písmeny převzatými z řecké, hebrejské, hlaholské a gótské abecedy. Jazykově je bulharština blízká makedonštině. Obsahuje řadu lingvistických znaků, které ji odlišují od většiny ostatních slovanských jazyků – například nemá skloňování, používá určitý člen v podobě přípony, nemá infinitiv a zachovala si a dále rozvinula praslovanský slovesný systém. Bulharština je první slovanský jazyk, v němž se dochovaly písemné památky. Ovlivnila ji prabulharština a neslovanské balkánské jazyky, později převzala některá osmanská slova. S národním obrozením v 19. století vznikla moderní bulharština – ta se silně opírá o církevní slovanštinu, prabulharštinu a také o literární ruštinu a postupně se osvobodila od četných výpůjček z turečtiny a neslovanských balkánských jazyků. Národ Bulharů původně pocházel ze střední Asie a teprve v 7. století n. l. se usadil na Balkáně, kde byl asimilován místními slovanskými obyvateli.

  ODKUD JSOU NAŠI EXTERNÍ PŘEKLADATELÉ:
  Bansko (BG), Burgas (BG), Montana (BG), Pleven (BG), Plovdiv (BG), Rousse (BG), Sliven (BG), Sofia (BG), Sopot (BG), Varna (BG),

  Překlad Bulharština => Čeština

  250 CZK / ns

  Překlad Čeština => Bulharština

  290 CZK / ns

  Tlumočení Čeština <=> Bulharština

  800 CZK / hod

  Překlad Čeština => Bulharština
  Tlumočení Čeština <=> Bulharština
  Náš bulharský překladatelský team se skládá z profesionálních překladatelů a rodilých mluvčích bulharštiny . Spolupracujeme se špičkovými bulharskými webovými copywritery a editory, kteří zvládnou lokalizaci jakéhokoli softwarového produktu či webových stránek. Také nabízíme soudní překlad bulharštiny , konsekutivní, doprovodné a konferenční tlumočení v bulharštině, nahrávku bulharským mluvčím, bulharský copywriting a korektury bulharských textů. Ať už poptáváte jakýkoli bulharský překlad, Hero Translating Vám ho dodá k Vaší plné spokojenosti.

 

 
languages