email: office@hero-translating.com | tel CZ: 00420 / 222 543 904 | tel DE: 0049 / 162 5625 235 | tel US: 001 / 702 727 8068
key
bg_li_l bg_li_l
 
 

 

Překlad Černohorština <=> Čeština

  Naše překladatelská agentura nabízí profesionální překladatelské služby pro jazykové páry z češtiny do černohorštiny a z černohorštiny do češtiny za velice výhodné ceny. Kromě toho umíme přeložit češtinu nebo černohorštinu do více než 70 dalších cizích jazyků. Díky rozsáhlé síti externích překladatelů je Hero Translating jednou z mála překladatelských agentur na překladatelském trhu, které dokáží profesionálně přeložit černohorštinu do téměř jakéhokoli jazyka!

  Černohorština - historie

  Překlad Černohorština => Čeština Černohorština patří mezi jihoslovanské jazyky. Je úředním jazykem v Černé Hoře a mluví jím necelých 150 tisíc lidí, což je asi 22% obyvatel Černé Hory. Jedná se vlastně o nářečí používané v Černé Hoře a někteří Srbové ji považují za variantu srbštiny. Podle sčítání lidu v roce 1991 se většina obyvatel Černé Hory prohlásila za uživatele rodné řeči srbochorvatštiny, která byla tehdy ještě oficiálním jazykem země. Na konci devadesátých let a na počátku tohoto století vznikly organizace na podporu černohorštiny jako samostatného jazyka. Od roku 2004 se černohorská a evropská literární a akademická komunita snaží pomalu prosadit myšlenku obnovy veřejného užívání černohorského jazyka. V tomto roce černohorská vládnoucí demokratická strana socialistů zavedla pojem černohorského jazyka jako oficiální pojem. A konečně v říjnu 2007 nová ústava stanovila černohorštinu úředním jazykem Černé Hory. Tímto jazykem se dnes mluví i v Bosně a Hercegovině, Kosovu a Srbsku. Je psána rovnocenně latinkou i cyrilicí a je jazykově podobná srbštině a chorvatštině. Pro svou slovanskou příbuznost není pro Čechy složité jí porozumět.

  ODKUD JSOU NAŠI EXTERNÍ PŘEKLADATELÉ:
  (ME), (RS), Banja Luka (BA), Bihac (BA), Bijeljina (BA), Brcko (BA), Jajce (BA), Mostar (BA), Sarajevo (BA), Tuzla (BA), Visegrad (BA), Visoko (BA),

  Překlad Černohorština => Čeština

  290 CZK / ns

  Překlad Čeština => Černohorština

  350 CZK / ns

  Tlumočení Čeština <=> Černohorština

  900 CZK / hod

  Překlad Čeština => Černohorština
  Tlumočení Čeština <=> Černohorština
  Náš černohorský překladatelský team se skládá z profesionálních překladatelů a rodilých mluvčích černohorštiny. Spolupracujeme se špičkovými černohorskými webovými copywritery a editory, kteří zvládnou lokalizaci jakéhokoli softwarového produktu či webových stránek. Také nabízíme soudní překlad černohorštiny, konsekutivní, doprovodné a konferenční tlumočení v černohorštině, nahrávku černohorským mluvčím, černohorský copywriting a korektury černohorských textů. Ať už poptáváte jakýkoli černohorský překlad, Hero Translating Vám ho dodá k Vaší plné spokojenosti.

 

 
languages