email: praha@hero-translating.com | tel CZ: 00420 / 222 543 904 | tel DE: 0049 / 162 5625 235 | tel US: 001 / 702 727 8068
key
bg_li_l bg_li_l
 
 

 

Překlad Dánština <=> Čeština

  Naše překladatelská agentura nabízí profesionální překladatelské služby pro jazykové páry z češtiny do dánštiny a z dánštiny do češtiny za velice výhodné ceny. Kromě toho umíme přeložit češtinu nebo dánštinu do více než 70 dalších cizích jazyků. Díky rozsáhlé síti externích překladatelů je Hero Translating jednou z mála překladatelských agentur na překladatelském trhu, které dokáží profesionálně přeložit dánštinu do téměř jakéhokoli jazyka!

  Dánština - historie

  Překlad Dánština => Čeština Dánština je severogermánským jazykem. Je podobná němčině, neboť z dolnoněmčiny převzala celou řadu slov. Je rozšířena hlavně v oblasti Skandinávie a to především v Dánsku, a je druhým oficiálním jazykem jeho dvou protektorátních regionů, tj. Grónska (vedle grónštiny) a Faerských ostrovů (vedle faerštiny). Oba tyto jazyky jsou rovněž kreolskými jazyky částečně odvozenými z dánštiny. Dánsky se také mluví v jižním Schleswigu, v oblasti Německa sousedící s Dánskem, kde je dánština oficiálně uznávaným regionálním jazykem. Na Islandě se dánština vyučuje na školách jako povinný cizí jazyk. Po celém světě je asi 6 milionů rodilých mluvčích tohoto jazyka. Dánština je rovněž oficiálním jazykem Evropské unie a pracovním jazykem Nordického výboru. Dánština je součástí východní nordické jazykové skupiny společně se švédštinou. Překvapivě je však podobnější norštině, která je součástí západní nordické jazykové skupiny. Dánština se vyvinula z proto-nordického dialektu, který byl společným germánským jazykem Skandinávie v 8. století. Později se z něj v tomto regionu stal starý východní nordický jazyk, runská dánština, ze které se pak vyvinula moderní forma tohoto jazyka. Po vikingské kolonizaci se dánsky mluvilo ve velké části severovýchodní Anglie. Díky tomu se do angličtiny dostala řada dánských slov. Dánština používá latinku. Gramatika je podobná norštině a švédštině. Dalo by se říci, že kdo ovládá dánštinu, rozumí i ostatním skandinávským jazykům.

  ODKUD JSOU NAŠI EXTERNÍ PŘEKLADATELÉ:
  Aalborg (DK), Aarhus (DK), Copenhagen (DK), Herning (DK), Horsens (DK), Kolding (DK), Nuuk (GL), Odense (DK), Roskilde (DK), Tórshavn (FO),

  Překlad Dánština => Čeština

  550 CZK / ns

  Překlad Čeština => Dánština

  600 CZK / ns

  Tlumočení Čeština <=> Dánština

  1,100 CZK / hod

  Překlad Čeština => Dánština
  Tlumočení Čeština <=> Dánština
  Náš dánský překladatelský team se skládá z profesionálních překladatelů a rodilých mluvčích dánštiny. Spolupracujeme se špičkovými dánskými webovými copywritery a editory, kteří zvládnou lokalizaci jakéhokoli softwarového produktu či webových stránek. Také nabízíme soudní překlad dánštiny, konsekutivní, doprovodné a konferenční tlumočení v dánštině, nahrávku dánským mluvčím, dánský copywriting a korektury dánských textů. Ať už poptáváte jakýkoli dánský překlad, Hero Translating Vám ho dodá k Vaší plné spokojenosti.

 

 
languages