email: praha@hero-translating.com | tel CZ: 00420 / 222 543 904 | tel DE: 0049 / 162 5625 235 | tel US: 001 / 702 727 8068
key
bg_li_l bg_li_l
 
 

 

Překlad Islandština <=> Čeština

  Naše překladatelská agentura nabízí profesionální překladatelské služby pro jazykové páry z češtiny do islandštiny a z islandštiny do češtiny za velice výhodné ceny. Kromě toho umíme přeložit češtinu nebo islandštinu do více než 70 dalších cizích jazyků. Díky rozsáhlé síti externích překladatelů je Hero Translating jednou z mála překladatelských agentur na překladatelském trhu, které dokáží profesionálně přeložit islandštinu do téměř jakéhokoli jazyka!

  Islandština - historie

  Překlad Islandština => Čeština Islandština je severogermánský jazyk indoevropské jazykové rodiny. Je oficiálním jazykem Islandu a je příbuzná sousedním jazykům západní Skandinávie jako je faerština nebo některé norské dialekty. Vznikla ze západních dialektů Staré norštiny, společného jazyka Skandinávie za dob Vikingů. Tímto jazykem mluví kolem 320 tisíc mluvčích, převážně na Islandu. Asi 8 000 Islanďanů žije v Dánsku, jsou to především studenti, a kolem 5 tisíc v USA a 2 tisíc v Kanadě. 97% Islanďanů považuje islandštinu za svůj mateřský jazyk. Do dnešního dne však neexistuje zákon, který by stanovil islandštinu jako oficiální jazyk země. I když je Island členem Nordického výboru, islandština není jeho pracovním jazykem, i když se v ní publikuje noho materiálů výboru. Nejstarší psané texty v islandštině pocházejí z období kolem roku 1100. Od 12. století se nejslavnějším islandským textům říkalo ságy. Dánská nadvláda v období 1380 – 1918 měla na vývoj jazyka jen malý vliv a islandština je považována za nejarchaičtější živý germánský jazyk. Jeho psaná podoba se od 13. století prakticky nezměnila, takže moderní lidé nemají problém porozumět ságám napsaným před 800 lety. Islandština používá latinku. Prakticky nemá nářečí, spíše jen drobné odchylky ve výslovnosti, a nekonkurují jí ani žádné jiné jazyky. Svou gramatikou i slovní zásobou se velmi podobá staré angličtině.

  ODKUD JSOU NAŠI EXTERNÍ PŘEKLADATELÉ:
  Reykjavik (IS), Sudurland (IS),

  Překlad Islandština => Čeština

  850 CZK / ns

  Překlad Čeština => Islandština

  950 CZK / ns

  Tlumočení Čeština <=> Islandština

  0 CZK / hod

  Překlad Čeština => Islandština
  Tlumočení Čeština <=> Islandština
  Náš islandský překladatelský team se skládá z profesionálních překladatelů a rodilých mluvčích islandštiny. Spolupracujeme se špičkovými islandskými webovými copywritery a editory, kteří zvládnou lokalizaci jakéhokoli softwarového produktu či webových stránek. Také nabízíme soudní překlad islandštiny, konsekutivní, doprovodné a konferenční tlumočení v islandštině, nahrávku islandským mluvčím, islandský copywriting a korektury islandských textů. Ať už poptáváte jakýkoli islandský překlad, Hero Translating Vám ho dodá k Vaší plné spokojenosti.

 

 
languages