email: praha@hero-translating.com | tel CZ: 00420 / 222 543 904 | tel DE: 0049 / 162 5625 235 | tel US: 001 / 702 727 8068
key
bg_li_l bg_li_l
 
 

 

Překlad Latina <=> Čeština

  Naše překladatelská agentura nabízí profesionální překladatelské služby pro jazykové páry z češtiny do latiny a z latiny do češtiny za velice výhodné ceny. Kromě toho umíme přeložit češtinu nebo latinu do více než 70 dalších cizích jazyků. Díky rozsáhlé síti externích překladatelů je Hero Translating jednou z mála překladatelských agentur na překladatelském trhu, které dokáží profesionálně přeložit latinu do téměř jakéhokoli jazyka!

  Latina - historie

  Překlad Latina => Čeština Latina je italický jazyk a mluvilo se jím ve Starověkém Římě, který se rozkládal v celém Středomoří a ve větší části Evropy. Po úpadku římské říše zůstala latina jazykem západoevropských vzdělanců, což bylo částečně umožněno jejím adoptováním římskokatolickou církví. V podobě středověké latiny přežil tento jazyk jako živý komunikační prostředek až do druhého tisíciletí našeho letopočtu, aby byl pak ještě krátce oživen renesančními humanisty. Pak zůstala latina mezinárodním jazykem vědy ve Střední a Západní Evropě až do 17. století, kdy byla nahrazena živými jazyky. Klasická latina byla jazykem poezie a prózy, zatímco hovorová (vulgární) latina byla jazykem obyčejných lidí, který přežil i po pádu římské říše. V 9. století se však přerodila do různých románských jazyků jako byly italština, francouzština, katalánština, rumunština, španělština a portugalština. Evropskou lingua franca se pak náhradou za latinu stala francouzština. Dnes je latina úředním jazykem ve Vatikánu a v institucích římskokatolické církve. Klastická latina se dosud učí ve školách poskytujících klasické vzdělání. V dnešní době přetrvává jen v odborné terminologii v oborech jako lékařství, biologie, právo, filosofie, teologie, filologie či historie. Jazyk se zapisuje latinkou. Latina přes francouzštinu ovlivnila i angličtinu.

  ODKUD JSOU NAŠI EXTERNÍ PŘEKLADATELÉ:
  Bari (IT), Bologna (IT), Florence (IT), Milan (IT), Naples (IT), Palermo (IT), Rome (IT), Trieste (IT), Turin (IT), Verona (IT),

  Překlad Latina => Čeština

  850 CZK / ns

  Překlad Čeština => Latina

  950 CZK / ns

  Tlumočení Čeština <=> Latina

  0 CZK / hod

  Překlad Čeština => Latina
  Tlumočení Čeština <=> Latina
  Náš latinský překladatelský team se skládá z profesionálních překladatelů a rodilých mluvčích latiny. Spolupracujeme se špičkovými latinskými webovými copywritery a editory, kteří zvládnou lokalizaci jakéhokoli softwarového produktu či webových stránek. Také nabízíme soudní překlad latiny, konsekutivní, doprovodné a konferenční tlumočení v latině, nahrávku latinským mluvčím, latinský copywriting a korektury latinských textů. Ať už poptáváte jakýkoli latinský překlad, Hero Translating Vám ho dodá k Vaší plné spokojenosti.

 

 
languages