email: office@hero-translating.com | tel CZ: 00420 / 222 543 904 | tel DE: 0049 / 162 5625 235 | tel US: 001 / 702 727 8068
key
bg_li_l bg_li_l
 
 

 

Překlad Makedonština <=> Čeština

  Naše překladatelská agentura nabízí profesionální překladatelské služby pro jazykové páry z češtiny do makedonštiny a z makedonštiny do češtiny za velice výhodné ceny. Kromě toho umíme přeložit češtinu nebo makedonštinu do více než 70 dalších cizích jazyků. Díky rozsáhlé síti externích překladatelů je Hero Translating jednou z mála překladatelských agentur na překladatelském trhu, které dokáží profesionálně přeložit makedonštinu do téměř jakéhokoli jazyka!

  Makedonština - historie

  Překlad Makedonština => Čeština Makedonština patří do skupiny jihoslovanských jazyků. K psaní používá upravenou cyrilici. Je blízce příbuzná bulharštině a srbštině. Je oficiálním jazykem Republiky Makedonie, dále se jí hovoří v Albánii, Bulharsku, Řecku a Srbsku. Celkově má asi 2,3 - 3 miliony mluvčích. V roce 2002 prohlásilo makedonštinu za svůj mateřský jazyk 83,1% obyvatel Makedonie. Makedonština je předmětem sporů s okolními zeměmi. Řekové zpochybňují oprávněnost jejího názvu, a mnoho Bulharů popírá, že by šlo o samostatný jazyk oddělený od bulharštiny. Pravdou je, že makedonština a sousední jazyky tvoří kontinuum, neboť spisovná bulharština vychází z východních dialektů makedonštiny, a sama makedonština ze západních. Makedonština je dále základem balkánských jazyků (rumunštiny, řečtiny a albánštiny), s nimiž sice nesdílí genetickou vazbu, ale zato řadu typologických, lexikálních a gramatických prvků díky geografické blízkosti. Makedonská gramatika se liší od ostatních slovanských jazyků tím, že nemá pády.

  ODKUD JSOU NAŠI EXTERNÍ PŘEKLADATELÉ:
  (RS), Athens (GR), Bansko (BG), Bitola (MK), Burgas (BG), Elbasan (AL), Korce (AL), Kos (GR), Kumanovo (MK), Larissa (GR), Lushnje (AL), Montana (BG), Negotino (MK), Ohrid (MK), Peja (AL), Petra (GR), Pleven (BG), Plovdiv (BG), Prilep (MK), Rhodes (GR), Rousse (BG), Santorini (GR), Skopje (MK), Sliven (BG), Sofia (BG), Sopot (BG), Sparta (GR), Stip (MK), Stuga (MK), Thessaloniki (GR), Tirana (AL), Varna (BG), Vinica (MK), Vlora (AL),

  Překlad Makedonština => Čeština

  350 CZK / ns

  Překlad Čeština => Makedonština

  450 CZK / ns

  Tlumočení Čeština <=> Makedonština

  1,000 CZK / hod

  Překlad Čeština => Makedonština
  Tlumočení Čeština <=> Makedonština
  Náš makedonský překladatelský team se skládá z profesionálních překladatelů a rodilých mluvčích makedonštiny. Spolupracujeme se špičkovými makedonskými webovými copywritery a editory, kteří zvládnou lokalizaci jakéhokoli softwarového produktu či webových stránek. Také nabízíme soudní překlad makedonštiny, konsekutivní, doprovodné a konferenční tlumočení v makedonštině, nahrávku makedonským mluvčím, makedonský copywriting a korektury makedonských textů. Ať už poptáváte jakýkoli makedonský překlad, Hero Translating Vám ho dodá k Vaší plné spokojenosti.

 

 
languages