email: praha@hero-translating.com | tel CZ: 00420 / 222 543 904 | tel DE: 0049 / 162 5625 235 | tel US: 001 / 702 727 8068
key
bg_li_l bg_li_l
 
 

 

Překlad Maltština <=> Čeština

  Naše překladatelská agentura nabízí profesionální překladatelské služby pro jazykové páry z češtiny do maltštiny a z maltštiny do češtiny za velice výhodné ceny. Kromě toho umíme přeložit češtinu nebo maltštinu do více než 70 dalších cizích jazyků. Díky rozsáhlé síti externích překladatelů je Hero Translating jednou z mála překladatelských agentur na překladatelském trhu, které dokáží profesionálně přeložit maltštinu do téměř jakéhokoli jazyka!

  Maltština - historie

  Překlad Maltština => Čeština Maltština je původem semitskou řečí maltského národa, o které se jazykovědci domnívají, že vznikla se sikulo-arabštiny, která byla především ovlivněna sicilštinou a spisovnou italštinou. Asi polovina maltských slov pochází ze sicilštiny a italštiny a asi 20% z angličtiny. Maltštinou mluví kolem 400 tisíc obyvatel Malty, kde je také úřední řečí vedle angličtiny. Velký vliv na tento jazyk měla v minulosti také féničtina a severoafrické dialekty arabštiny. U podstatných jmen se užívá určitý člen. Maltština je jedinou semitskou řečí, která užívá k zápisu svého jazyka latinku a která je oficiálním jazykem Evropské unie. Nejstarší zmínka o maltštině pochází z roku 1364 a jejími původci jsou benediktinští mniši z Katalánska, kteří si nemohli založit klášter na Maltě, protože nerozuměli místnímu jazyku. Protože maltština se začala vyvíjet poté, co Normané ukončili arabskou vládu nad těmito ostrovy (11. století), spisovná písemná podoba jazyka se na dlouhou dobu po vyhnání Arabů přestala rozvíjet. Po staletí bylo užívání maltštiny nežádoucí. Teprve v roce 1934 byla maltština uznána jako spisovný jazyk. V 19. století vznikla systematická snaha převést hovorovou maltštinu do jednotné spisovné formy.

  ODKUD JSOU NAŠI EXTERNÍ PŘEKLADATELÉ:
  Mosta (MT), Qormi (MT), Rabat (MT), Sliema (MT), Valletta (MT),

  Překlad Maltština => Čeština

  850 CZK / ns

  Překlad Čeština => Maltština

  950 CZK / ns

  Tlumočení Čeština <=> Maltština

  0 CZK / hod

  Překlad Čeština => Maltština
  Tlumočení Čeština <=> Maltština
  Náš maltský překladatelský team se skládá z profesionálních překladatelů a rodilých mluvčích maltštiny. Spolupracujeme se špičkovými maltskými webovými copywritery a editory, kteří zvládnou lokalizaci jakéhokoli softwarového produktu či webových stránek. Také nabízíme soudní překlad maltštiny, konsekutivní, doprovodné a konferenční tlumočení v maltštině, nahrávku maltským mluvčím, maltský copywriting a korektury maltských textů. Ať už poptáváte jakýkoli maltský překlad, Hero Translating Vám ho dodá k Vaší plné spokojenosti.

 

 
languages