email: praha@hero-translating.com | tel CZ: 00420 / 222 543 904 | tel DE: 0049 / 162 5625 235 | tel US: 001 / 702 727 8068
key
bg_li_l bg_li_l
 
 

 

Překlad Norština <=> Čeština

  Naše překladatelská agentura nabízí profesionální překladatelské služby pro jazykové páry z češtiny do norštiny a z norštiny do češtiny za velice výhodné ceny. Kromě toho umíme přeložit češtinu nebo norštinu do více než 70 dalších cizích jazyků. Díky rozsáhlé síti externích překladatelů je Hero Translating jednou z mála překladatelských agentur na překladatelském trhu, které dokáží profesionálně přeložit norštinu do téměř jakéhokoli jazyka!

  Norština - historie

  Překlad Norština => Čeština Norština je severogermánský jazyk. Mluví jím však pouze Norové, kterých je necelých pět milionů. Je vzájemně srozumitelná s dánštinou i švédštinou. Zákon a vládní politika stanovily dvě oficiální formy spisovné norštiny – bokmál (knižní jazyk), který je oblíbený mezi městskou vyšší a střední třídou a který se také učí zahraniční studenti, a nyorsk (nová norština). Neexistuje spisovná mluvená norština a většina Norů hovoří některým z dialektů. Úředním jazykem písemností v Norsku byla v 16. – 19. století dánština, která ovlivnila vývoj moderní spisovné norštiny společně s nacionalismem a interakcí mezi městskou a venkovskou mluvou. Historicky je bokmál ponorštěná varianta dánštiny, zatímco nyorsk je jazyk odvozený od norských dialektů a ztělesnění lidového odporu proti dánštině. Oba jazyky se však učí ve školách a používají se jak v hromadných sdělovacích prostředcích tak ve státních úřadech. Norština je rovněž jedním z oficiálních jazyků Nordického výboru. Tento jazyk používá latinku. Slovní zásoba je převážně germánského původu, avšak obsahuje prvky latiny, řečtiny, němčiny a angličtiny.

  ODKUD JSOU NAŠI EXTERNÍ PŘEKLADATELÉ:
  Asker (NO), Bergen (NO), Kristiansand (NO), Oslo (NO), Stavanger (NO), Trondheim (NO),

  Překlad Norština => Čeština

  550 CZK / ns

  Překlad Čeština => Norština

  600 CZK / ns

  Tlumočení Čeština <=> Norština

  1,100 CZK / hod

  Překlad Čeština => Norština
  Tlumočení Čeština <=> Norština
  Náš norský překladatelský team se skládá z profesionálních překladatelů a rodilých mluvčích norštiny. Spolupracujeme se špičkovými norskými webovými copywritery a editory, kteří zvládnou lokalizaci jakéhokoli softwarového produktu či webových stránek. Také nabízíme soudní překlad norštiny, konsekutivní, doprovodné a konferenční tlumočení v norštině, nahrávku norským mluvčím, norský copywriting a korektury norských textů. Ať už poptáváte jakýkoli norský překlad, Hero Translating Vám ho dodá k Vaší plné spokojenosti.

 

 
languages