email: office@hero-translating.com | tel CZ: 00420 / 222 543 904 | tel DE: 0049 / 162 5625 235 | tel US: 001 / 702 727 8068
key
bg_li_l bg_li_l
 
 

 

Překlad Rumunština <=> Čeština

  Naše překladatelská agentura nabízí profesionální překladatelské služby pro jazykové páry z češtiny do rumunštiny a z rumunštiny do češtiny za velice výhodné ceny. Kromě toho umíme přeložit češtinu nebo rumunštinu do více než 70 dalších cizích jazyků. Díky rozsáhlé síti externích překladatelů je Hero Translating jednou z mála překladatelských agentur na překladatelském trhu, které dokáží profesionálně přeložit rumunštinu do téměř jakéhokoli jazyka!

  Rumunština - historie

  Překlad Rumunština => Čeština Rumunština patří do skupiny románských jazyků italické větve indoevropské jazykové rodiny. Je velmi podobná ostatním východorománským jazykům používaným na jih od Dunaje, pak italštině a dalším západorománským jazykům jako je francouzština, portugalština a španělština. Protože se jí hovoří v bývalé římské provincii Dacia, často se jí také říká dácká románština. Mluví jí asi 24 - 28 milionů lidí převážně v Rumunsku, v oblasti Vojvodina, Srbsku a Moldavsku. Z historických i politických důvodů se však na území Moldávie nazývá moldavština. Je jediným úředním jazykem v Rumunsku a Moldavsku, zatímco v ostatních zemích má status regionálního oficiálního jazyka. S rumunskou národnostní menšinou se setkáme také v Srbsku, na Ukrajině, v Maďarsku a Bulharsku a velký počet rumunských emigrantů se usadil v Itálii, ve Španělsku, ve Francii, v Portugalsku, v Izraeli, v Kazachstánu, v Rusku, v USA, v Kanadě a v Německu. Příslušníci rumunského národa tvoří asi 0,5% světové populace a 4% románských obyvatel světa. Na rumunštině je zajímavé, že nepřejímá slova z angličtiny, ale naopak z francouzštiny, italštiny a latiny. V průběhu svého vývoje prošla azbukou i latinkou. V dnešní době převažuje latinka.

  ODKUD JSOU NAŠI EXTERNÍ PŘEKLADATELÉ:
  Arad (RO), Borsa (RO), Brasov (RO), Bucharest (RO), Chisinau (MD), Constanta (RO), Deva (RO), Medias (RO), Oradea (RO), Sibiu (RO), Timisoara (RO),

  Překlad Rumunština => Čeština

  250 CZK / ns

  Překlad Čeština => Rumunština

  290 CZK / ns

  Tlumočení Čeština <=> Rumunština

  800 CZK / hod

  Překlad Čeština => Rumunština
  Tlumočení Čeština <=> Rumunština
  Náš rumunský překladatelský team se skládá z profesionálních překladatelů a rodilých mluvčích rumuštiny. Spolupracujeme se špičkovými rumunskými webovými copywritery a editory, kteří zvládnou lokalizaci jakéhokoli softwarového produktu či webových stránek. Také nabízíme soudní překlad rumunštiny, konsekutivní, doprovodné a konferenční tlumočení v rumunštině, nahrávku rumunským mluvčím, rumunský copywriting a korektury rumunských textů. Ať už poptáváte jakýkoli rumunský překlad, Hero Translating Vám ho dodá k Vaší plné spokojenosti.

 

 
languages