email: praha@hero-translating.com | tel CZ: 00420 / 222 543 904 | tel DE: 0049 / 162 5625 235 | tel US: 001 / 702 727 8068
key
bg_li_l bg_li_l
 
 

 

Překlad Sanskrt <=> Čeština

  Naše překladatelská agentura nabízí profesionální překladatelské služby pro jazykové páry z češtiny do sanskrtu a z sanskrtu do češtiny za velice výhodné ceny. Kromě toho umíme přeložit češtinu nebo sanskrt do více než 70 dalších cizích jazyků. Díky rozsáhlé síti externích překladatelů je Hero Translating jednou z mála překladatelských agentur na překladatelském trhu, které dokáží profesionálně přeložit sanskrt do téměř jakéhokoli jazyka!

  Sanskrt - historie

  Překlad Sanskrt => Čeština Sanskrt je historický indo-arijský jazyk a jeden z nejstarších známých jazyků vůbec. Jeho překlad znamená „dokonale složený“. V dnešní době je sanskrt považován za mrtvý jazyk, je však stále jedním z 22 oficiálních jazyků Indie. Hlavní příčinou jeho popularity je to, že je jedním z liturgických jazyků hinduismu a buddhismu. Klasický sanskrt je založen na gramatice ze 4. století před Kristem. Jeho postavení v kultuře jižní a jihovýchodní Asie je podobné jako postavení latiny a řečtiny v moderní kultuře Evropy. Proto také výrazně ovlivnil většinu moderních jazyků Nepálu a Indie. Předklasická podoba sanskrtu je známa jako jazyk véd. Sanskrt používaný ve védách je nejstarší a nejarchaičtější forma, která se dochovala, a pochází z 16. století před Kristem. To v zásadě znamená, že tento sanskrt véd je nejstarší indoíránský jazyk a jeden z nejstarších indoevropských jazyků. Je používán ve srovnávací lingvistice, neboť je považován za jeden z nejdokonalejších jazyků světa. Literatura psaná sanskrtem zahrnuje bohatou tradici poezie a dramatu, a dále také řadu vědeckých, technických, filozofických a hinduistických náboženských spisů. Dnes se sanskrt používá v hojné míře v hinduistických náboženských rituálech v podobě hymnů a manter. Existují pokusy obnovit sanskrt jako mluvený jazyk a vlastně se dosud používá v řadě tradičních indických institucí. V roce 2001 tímto jazykem plynule hovořilo 14 135 mluvčích.

  ODKUD JSOU NAŠI EXTERNÍ PŘEKLADATELÉ:
  Ahmedabad (IN), Bangalore (IN), Chennai (IN), Hyderabad (IN), Jaipur (IN), Kolkata (IN), Mumbai (IN), Nagpur (IN), New Delhi (IN), Raipur (IN), Vadodara (IN),

  Překlad Sanskrt => Čeština

  850 CZK / ns

  Překlad Čeština => Sanskrt

  950 CZK / ns

  Tlumočení Čeština <=> Sanskrt

  0 CZK / hod

  Překlad Čeština => Sanskrt
  Tlumočení Čeština <=> Sanskrt
  Náš sanskrtský překladatelský team se skládá z profesionálních překladatelů a rodilých mluvčích sanskrtu. Spolupracujeme se špičkovými sanskrtskými webovými copywritery a editory, kteří zvládnou lokalizaci jakéhokoli softwarového produktu či webových stránek. Také nabízíme soudní překlad sanskrtu, konsekutivní, doprovodné a konferenční tlumočení v sanskrtu, nahrávku sanskrtským mluvčím, sanskrtský copywriting a korektury sanskrtských textů. Ať už poptáváte jakýkoli sanskrtský překlad, Hero Translating Vám ho dodá k Vaší plné spokojenosti.

 

 
languages