email: praha@hero-translating.com | tel CZ: 00420 / 222 543 904 | tel DE: 0049 / 162 5625 235 | tel US: 001 / 702 727 8068
key
bg_li_l bg_li_l
 
 

 

Překlad Sinhálština <=> Čeština

  Naše překladatelská agentura nabízí profesionální překladatelské služby pro jazykové páry z češtiny do sinhálštiny a z sinhálštiny do češtiny za velice výhodné ceny. Kromě toho umíme přeložit češtinu nebo sinhálštinu do více než 70 dalších cizích jazyků. Díky rozsáhlé síti externích překladatelů je Hero Translating jednou z mála překladatelských agentur na překladatelském trhu, které dokáží profesionálně přeložit sinhálštinu do téměř jakéhokoli jazyka!

  Sinhálština - historie

  Překlad Sinhálština => Čeština Sinhálština je úředním jazykem největší etnické skupiny Srí Lanky. Hovoří jím 19 milionů Cejloňanů včetně 16 milionů rodilých mluvčích. Ostatní obyvatelé se dorozumívají tamilsky. Sinhálština patří do skupiny indoevropských jazyků a jejich indoíránské větve. Má vlastní písmo odvozené od indického bráhmanského písma. Nejstarší spisy v sinhálštině vznikly ve 3. a 2. století před Kr. a nejstarší literární díla pocházejí z 9. století. Na Cejlon se dostala díky osídlencům ze severozápadní Indie, kteří na Cejlon přišli v 5. století před Kr. Úředním jazykem Srí Lanky se však stala až v roce 1956, kdy nahradila angličtinu. Od té doby se datují počátky etnických nepokojů mezi národnostní většinou Sinhálců a menšinou Tamilů. Dnešní sinhálština se liší od svých zdrojových severo-indo-árijských sourozenců řadou výpůjček z tamilštiny a několika fonetickými a gramatickými odlišnostmi. Je to poměrně komplikovaný jazyk, neboť třeba pro slovo „ty“ existuje asi 20 různých výrazů. Přihlíží se přitom k věku, sociálnímu postavení, pozici, pohlaví a k tomu, zda osobu známe či nikoliv.

  ODKUD JSOU NAŠI EXTERNÍ PŘEKLADATELÉ:
  Balangoda (LK), Colombo (LK), Panadura (LK), Sri Jayawardenapura Kotte (LK),

  Překlad Sinhálština => Čeština

  850 CZK / ns

  Překlad Čeština => Sinhálština

  950 CZK / ns

  Tlumočení Čeština <=> Sinhálština

  0 CZK / hod

  Překlad Čeština => Sinhálština
  Tlumočení Čeština <=> Sinhálština
  Náš sinhálský překladatelský team se skládá z profesionálních překladatelů a rodilých mluvčích sinhálštiny. Spolupracujeme se špičkovými sinhálskými webovými copywritery a editory, kteří zvládnou lokalizaci jakéhokoli softwarového produktu či webových stránek. Také nabízíme soudní překlad sinhálštiny, konsekutivní, doprovodné a konferenční tlumočení v sinhálštině, nahrávku sinhálským mluvčím, sinhálský copywriting a korektury sinhálských textů. Ať už poptáváte jakýkoli sinhálský překlad, Hero Translating Vám ho dodá k Vaší plné spokojenosti.

 

 
languages