email: office@hero-translating.com | tel CZ: 00420 / 222 543 904 | tel DE: 0049 / 162 5625 235 | tel US: 001 / 702 727 8068
key
bg_li_l bg_li_l
 
 

 

Překlad Tádžičtina <=> Čeština

  Naše překladatelská agentura nabízí profesionální překladatelské služby pro jazykové páry z češtiny do tádžičtiny a z tádžičtiny do češtiny za velice výhodné ceny. Kromě toho umíme přeložit češtinu nebo tádžičtinu do více než 70 dalších cizích jazyků. Díky rozsáhlé síti externích překladatelů je Hero Translating jednou z mála překladatelských agentur na překladatelském trhu, které dokáží profesionálně přeložit tádžičtinu do téměř jakéhokoli jazyka!

  Tádžičtina - historie

  Překlad Tádžičtina => Čeština Tádžičtina neboli perská tádžičtina je jednou z moderních variant perštiny. Je úředním jazykem v Tádžikistánu, kde tádžicky jako svou rodnou řečí hovoří pře 80% obyvatel. Obyvatelé netádžické národnosti jsou nejčastěji bilinguální a tádžičtina je jejich druhým jazykem. S rodilými mluvčími se však můžeme setkat i v Uzbekistánu. Tádžicky mluví necelých 4,5 milionu lidí na světě (odhad z roku 1991). Vzhledem k dlouhé okupaci Tádžikistánu Sovětským svazem je tádžičtina ovlivněna ruštinou a dokonce používá i upravenou azbuku. Vznikem politických hranic a díky geografické izolaci, normalizaci a vlivu ruštiny a sousedních turkických jazyků se tento jazyk začal odlišovat od perštiny používané v sousedním Afghánistánu a Iránu. Spisovný jazyk je založen na severozápadních dialektech, které byly díky geografické příbuznosti ovlivněny uzbečtinou. Tádžičtina si rovněž uchovává řadu archaických prvků, zčásti díky izolaci v horských oblastech země. Díky ekonomické s politické nestabilitě střední Asie v poslední době existuje rozsáhlá tádžicky hovořící diaspora také v Rusku, Kazachstánu a na jiných místech.

  ODKUD JSOU NAŠI EXTERNÍ PŘEKLADATELÉ:
  (), Angren (UZ), Dushanbe (TJ), Jizzax (UZ), Margilan (UZ), Samarqand (UZ), Tashkent (UZ),

  Překlad Tádžičtina => Čeština

  550 CZK / ns

  Překlad Čeština => Tádžičtina

  600 CZK / ns

  Tlumočení Čeština <=> Tádžičtina

  1,100 CZK / hod

  Překlad Čeština => Tádžičtina
  Tlumočení Čeština <=> Tádžičtina
  Náš tádžický překladatelský team se skládá z profesionálních překladatelů a rodilých mluvčích tádžičtiny. Spolupracujeme se špičkovými tádžickými webovými copywritery a editory, kteří zvládnou lokalizaci jakéhokoli softwarového produktu či webových stránek. Také nabízíme soudní překlad tádžičtiny, konsekutivní, doprovodné a konferenční tlumočení v tádžičtině, nahrávku tádžickým mluvčím, tádžický copywriting a korektury tádžických textů. Ať už poptáváte jakýkoli tádžický překlad, Hero Translating Vám ho dodá k Vaší plné spokojenosti.

 

 
languages